Прогулянка Києвом

На державні свята, та ще й влітку, Київ вимирає. Мешканці роз’їжджаються. Забирають з собою частину мотлоху, який переповнює місто, і в нього з’являється можливість несміливо видихнути, поки варвари не повернулися. Вихідні закінчуються і юрба охочих завоювати столицю виникає знову.

Отже. Святкова прогулянка Києвом у День Конституції України.


1. Зразковий літній майданчик на початку Костьольної.


2. Провулок Тараса Шевченка. Спокійне місце поруч з Майданом Незалежності. Мені чомусь нагадує Москву.

Ліворуч вліз кавалок одієї з найпристойніших київських новобудов останніх років. Далі за нею – корпус готелю Козацький, в якому зараз штаб, здається, СНА. Коли я проходжу повз цей буднок, виходить чувак в камуфляжі: “Друже! Тут режимний об’єкт, тут фотографувати не можна!”. #зашовмираланебеснасотня?


3. Дивно, що тут досі не зробили гарну пішохідну зону. Невже ніхто не хоче отримувати прибутки, відкриваючи на перших поверхах крамниці і облаштовуючи такі милі літні тераси, як на першій фотографії?


4. Деталі.


5. Сучасна київська архітектура.


6. Це Малопідвальна, бічна провулку Тараса Шевченка.


7. Тут розташоване автотранспортне підприємство Київської міської ради. Невже нема кращого застосунку для цієї землі за п’ять хвилин від Майдану Незалежності?


8. Постмайданівська соціальна реклама.


9. На Володимирській – актуальне мистецтво від місцевого бутіка. Внизу підпис у файлку: “ПОЖАЛУЙСТА! НЕ ЛАМАЙТЕ НАШУ ИНСТАЛЛЯЦИЮ. МЫ ПЫТАЕМСЯ СДЕЛАТЬ ГОРОД КРАСИВЕЕ. С УВАЖЕНИЕМ, СОТРУДНИКИ “PAVILION FLAMANT”. На цьому місці росло дерево…


10. Така краса зустрічає туристів навпроти Золотих воріт.


11. “Замок барона” на Ярославовому Валу.


12. Що не кажіть, а рожеві равлики – найкрутіша форма МАФів у Києві. Ще б їх якось впорядкувати… Але цей нехай лишається: стоїть на проїжджій частині, проходу не заважає. Прикольно також, що жінка отак просто продає квіти – без всяких будок і загородок. Хороший приклад правильної вуличної торгівлі, яка робить місто живим. Ну але чому на пішохідному переході?

Це, до речі, – типовий київський перехід. По-перше, пониження бордюру не збігається з зеброю. По-друге, він не продовжує тротуар, а впирається в будинок. Ну і по-третє, перегороджений вуличною торгівлею. Коли ж це скінчиться? От в Копенгагені є окреме відомство, яке відповідає за пішохідну інфраструктуру і має інтерес в забезпеченні комфорту для пішоходів. А київській владі всерівно?


13. Ніхто не знає коли тут зроблять пішохідну зону?


14. Виноград.


15. Вулиця Чапаєва.


16. Тут класно.


17. Тільки місцеві мешканці чомусь паркуються на тротуарі, тоді як можна це безперешкодно зробити на проїжджій частині і не відбирати простір в пішоходів.


18. Але навіть попри це тут дуже мило.


19.


20. Київ – місто квітів. Скільки заморських айдентик не придумуй – це гасло житиме вічно!


21. Київські квіти.


22.


23. Банк відгородив тротуар від проїжджої частини деревами і лавками… для того, щоб влаштувати закриту парковку.

DSC_0739
24. Дмитрівська.


25. Тут паркуються по-львівськи.


26. Якщо зробити побільше активних фасадів – буде взагалі чудово.


27. Трамвайні вулиці круті. Трамвай додає атмосферності. Бережіть трамвай!